BŘEZEN 2017

Počet výjezdu v uplynulém měsící březen 2017:

březen 2017 - Celkem výjezdů v měsící - 18

• 2x Dopravní nehoda
  •  1x Asistence posádce ZZS
  •  9x Požár
  •  3x Technická Pomoc
  •  2x Únik plynu/aerosolu
  •  1x Únik ropných látek

Mapa s přibližným místem události (přesnost na město nebo ulici) u kterých zasahovala naše jednotka (odkaz na mapu)

Požár lesa v Rožnově pod Radhoštěm dne 31.03.2017

V 16:55 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 a CAS32 T815 k požáru lesního porostu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Bezručova. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár náletových dřevin a listí v zalesněném prostoru. Jednotka provedla lokalizaci a následnou likvidaci požáru pomoci jednoho proudu vysokotlaké vody.

Požár travního porostu v obci Valašská Bystřice dne 26.03.2017

V 15:00 hod byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k požáru louky v obci Valašská Bystřice, současně byla vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí (2x CAS) a místní jednotka SDH Valašská Bystřice. Po příjezdu na místo byl zjištěn požár louky, který se podařilo lokalizovat před příjezdem jednotek majitelům přilehlé nemovitosti. požár byl dále likvidován pomocí 2 dvou proudu vysokotlaké vody a jednoho proudu "C". Jednotka HZS Valašské Meziříčí byla z důvodu dostatku sil a prostředku na místě události odvolána a vrácena zpět na svou základnu.

Dopravní nehoda v obci Dolní Bečva dne 22.03.2017

V 19:59 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě na silnice E442 v obci Dolní Bečva. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a zvěře. Policie ČR, která již byla na místě a prováděla vyšetřování. Jednotka po domluvě s Policii ČR provedla odklizení sražené zvěře, která byla předána mysliveckému spolku. Po provedení protipožárního opatření na havarovaném automobilu, byl proveden úklid komunikace za použití jednoho proudu vysokotlaké vody. Po dobu úklidu silnice byla doprava po nezbytnou dobu zastavena. Ve 20:47 hod. byl zásah ukončen a jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

Dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm dne 18.03.2017

V 16:15 hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Ostravská. Současně byla na místo události vyslána posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda jednoho osobního automobilu, který se nacházel havarovaný v příkopu vedle hlavní silnice, jedna zraněná osoba v péči lékaře ZZS. Jednotka provedla protipožární opatření, označení místa dopravní nehody a jímání uniklých provozních kapalín pomocí sorbentu. Po vyšetření nehody Policii ČR, bylo vozidlo naloženo na vozidlo odtahové služby, jednotka provedla závěrečný úklid komunikace a vrátila se zpět na svou základnu. V 18:07 hod. byl zásah ukončen.

Únik zemního plynu v obci Dolní Bečva dne 16.03.2017

V 11:51 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k úniku plynu v obci Dolní Bečva, současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že při provádění výkopových prací došlo k poškození plynového vedení a následnému úniku plynu. Jednotka provedla za použití svěrky na plynové potrubí uzavření tohoto potrubí a zamezení úniku plynu. Po příjezdu pracovníku plynárenské společnosti jim bylo místo události předáno a jednotka se vrátil zpět na svou základnu.

Požár travního porostu v katastru města Rožnova pod Radhoštěm dne 14.03.2017

Ve 13:32 hod byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 a CAS32 T815 k požáru travního porostu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Putýrky (Zemánky). Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár poblíž místní komunikace. Jednotka provedla lokalizaci a následnou likvidaci požáru za pomoci jednoho proudu vysokotlaké vody vedené z CAS16 MAN 4x4.

Záchrana osob v katastru obce Horní Bečva dne 11.03.2017

V 09:24 hod. byla vyslána jednotka k záchraně osob po pádu z výšky cca 20 m v katastru obce Horní Bečva. Současně byla na místo události vyslána posádka ZZS, Policie ČR, jednotka HZS Valašské Meziříčí a místní jednotka SDH Horní Bečva. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že došlo k vyvrácení automobilové pracovní plošiny. V době příjezdu naší jednotky již na místě prováděla ošetření posádka ZZS. Jednotky dále spolupracovaly s posádkou ZZS při ošetřování a následném transportu zraněných osob. Pro jednu osobu byl na místo události povolán vrtulník LZS Ostrava, který těžce zraněnou osobu transportoval do Ostravské Nemocnice, druhá osoba byla do nemocnice transportována sanitním vozem. Dále jednotky provedly protipožární opatření a jímání uniklých provozních náplní z automobilu. Zajištění a vyproštění plošiny si po domluvě zajistil majitel vozidla.

Informace Policie ČR (zdroj informaci www.policie.cz)

Převrácená plošina

VSETÍNSKO: Při převrácení plošiny utrpěli zranění dva muži.

Kriminalisté nadále prověřují okolnosti převrácení plošiny, ke kterému došlo v sobotu dopoledne v obci Horní Bečva. Dva muži byli při pádu zraněni.

Sundání vlajek z kovových stožárů v obci Horní Bečva nedopadlo v sobotu krátce po deváté hodině dopoledne podle představ dvou mužů. Ti se k praporům chtěli dostat za využití zvedací plošiny na vozidle Avia. Plošina ve vysunutém stavu se s muži v ochranném koši ale převrátila. Muži z okresu Nový Jičín při pádu z několikametrové výšky utrpěli zranění. Mladší třiatřicetiletý muž byl se zraněními transportován letecky, starší padesátiletý muž byl převezen do nemocnice.

Kriminalisté nadále zjišťují okolnosti této nehody. Předmětem prověřování je i fakt, zda byly splněny podmínky užívání této plošiny.

13. března 2017, por. Bc. Vladislav Malcharczik