Hasiči slaví 20. let výročí založení

15.12.2015

Jubilejní dvacátou "sezonu" pomáhají členové Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm občanům města i návštěvníkům Rožnova. Slavit ale příliš nechtějí. "Jen na začátku příštího roku se sejdeme se všemi současnými i bývalými členy, abychom zavzpomínali na začátky a oslavili naše výročí," říká ředitel hasičského sboru Karel Janoušek.

Tisíce zásahů mají na svém kontě profesionální hasiči z Rožnova pod Radhoštěm za dobu své existence. Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm si v letošním roce připomíná 20. výročí založení. "Rožnovská jednotka vznikla 1.1. 1995, historie hasičů v našem městě je ale daleko starší. Kvůli narůstajícím požárům byla už v roce 1881 zřízena první "jednotka dobrovolných hasičů," prozradil stávající ředitel sboru Karel Janoušek. Ten je mimochodem v čele hasičského sboru od založení v roce 1995.

"Jsme příspěvkovou organizací města s tím, že kromě radnice se na našem financování podílí také stát a Zlínský kraj. V současnost máme 13 hasičů na hlavní pracovní poměr a 11 na dohodu o provedení práce," vypočítal Janoušek, který zároveň prozradil něco z bohaté statistiky výjezdů. "Celkem jsme jich absolvovali asi čtyři a půl tisíce, nejvíce (316) jich bylo v roce 2007, v době povodní. Naše činnost se kromě hašení požárů zaměřuje na pomoc technického charakteru, jakou je například vyprošťování osob, pomoc při likvidaci následků dopravních nehod, při povodních, vichřicích a dalších přírodních kalamitách," uzavřel Karel Janoušek.

"Rožnovským hasičům patří vedle gratulace k výročí také poděkování za velkou pomoc a práci, kterou nejen pro město a jeho obyvatel odvádí. A především pak přeji minimum výjezdů a zásahů," popřál všem členům Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm starosta Radim Holiš.

Fotografie naleznete zde.

Zpracoval: