Požár automobilu v Rožnově pod Radhoštěm dne 02.06.2017

02.06.2017

V 07:39 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS32 T815 k požáru osobního automobilu v Rožnově pod Radhoštěm, na parkovišti poblíž Hotelu Eroplán. Současně byla na místo události vyslána Policie ČR, jednotka HZS Valašské Meziříčí a naše druhá posádka s technikou CAS16 MAN 4x4, která v době oznámení zasahovala na Hutisku-Solanci v místní části Zákopčí, kde došlo k požáru vedení vysokého napětí. po ukončení zásahu byla vyslána k místu požáru osobního automobilu. Po příjezdu na místo události byl požár osobního automobilu ve fázi intenzivního hoření a pomocí jednoho proudu "C" vedeného z CAS32 T815 byl požár lokalizován po dojezdu jednotky HZS Valašské Meziříčí bylo provedeno pomocí hydraulických nástrojů odstranění přední kapoty a požár kompletně likvidován. Na místo události byl povolán vyšetřovatel HZS a po zadokumentování si majitel vozidla zajistil jeho odtah.
Požár auta pomohli hasit náhodní řidiči.

Informace HZS Zlínského kraje:

(2. 6. 2017) Dnes v ranních hodinách došlo k požáru osobního vozu v Rožnově pod Radhoštěm.

Hlášení o požáru osobního auta na parkovišti u hotelu Aeroplán v Rožnově pod Radhoštěm přijali hasiči v 7:38 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí a jednotce hasičů města Rožnov pod Radhoštěm. Hasit požár vyjely celkem tři automobilové stříkačky.

V době příjezdu hasičů stálo na parkovišti osobní vozidlo, které hořelo v motorové části. Hasiči požár uhasili pomocí jednoho vodního útočného proudu se smáčedlem.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Řidička sdělila, že jela do práce, když zpozorovala vycházet z motorové části kouř. Zároveň auto začalo vynechávat. Na parkoviště u hotelu vjela, protože pracuje v hotelu a nechtěla blokovat silnici. K hořícímu vozu přiběhli dva neznámí řidiči, kteří se snažili plameny uhasit jedním hasicím přístrojem.

Příčina vzniku požáru byla technická závada v motorovém prostoru.

Výše škody byla určena v předběžné výši 30 000 korun.

Během požáru nedošlo k zranění osob.

Po ukončení šetření pomohli hasiči s naložením poškozeného auta na vůz odtahové služby a následně uklidili komunikaci.

Zdroj informací: www.hzscr.cz