Tragická dopravní nehoda motorkáře v obci Prostřední Bečva

03.06.2017

Nehoda motocyklu si vyžádala jeden lidský život. Vrtulník přiletěl k místu nehody dvakrát.

(3. 6. 2017) Dnes, v dopoledních hodinách, havaroval motocykl v obci Prostřední Bečva v okresu Vsetín.

Nehoda motocyklu na silniční komunikaci vedoucí z Prostřední Bečvy na Pustevny byla hasičům nahlášena v 9:30 hodin. Na místo nehody byla vyslána jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotka dobrovolných hasičů z Horní Bečvy.

Hasiči, policie i sanitka zdravotnické služby přijeli na místo nehody současně. Zraněnému řidiči motocyklu, i spolujezdci, poskytovali první pomoc osoby, které oba účastníky nehody vytáhli z vodní nádrže. Motocykl byl ve vodě, a protože z něj nevytékaly žádné provozní kapaliny, rozhodla policie, že pro potřeby vyšetřování zůstane motorka ve vodě.

Zdravotníci převzali oba zraněné do své péče. Hasiči pomohli s naložením jedné zraněné osoby do sanitky a později do vrtulníku, který zraněného transportoval do nemocnice. Druhý účastník nehody bohužel podlehl svým zraněním.

V blízkosti nehody zkolaboval cyklista a přítomní zdravotníci si opět vyžádali přílet vrtulníku. Hasiči, ve spolupráci s policií, zastavili provoz, aby mohl vrtulník přistát. Po odletu vrtulníku s cyklistou byl provoz na silnici obnoven.

Následně hasiči vytáhli s pomocí ocelového lana a ruční síly motocykl z vody.

Zdroj informací: www.hzscr.cz

Informace Policie ČR:

Tragická nehoda motocyklu na Vsetínsku

VSETÍNSKO: Jeden muž utrpěl smrtelné zranění, druhý byl s vážným zraněním transportován do nemocnice v Ostravě.

Dnes o půl desáté dopoledne vyjížděli dopravní policisté k nehodě, ke které došlo na silnici vedoucí od Pusteven směrem na Prostřední Bečvu. Řidič motocyklu Honda zřejmě vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení a při průjezdu levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci do rybníka. Čtyřiadvacetiletý mladík svým zraněním podlehl, o tři roky mladší muž utrpěl při nehodě těžké zranění, se kterým byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Ostravě.

V době vyšetřování byla doprava řízena kyvadlově. Policisté nehodu i nadále vyšetřují.

3. června 2017, nprap. Ing. Barbora Balášová

zdroj informaci: www.policie.cz