Vážná (Tragická) dopravní autonehoda na silnici E442 za obcí Zašová - aktualizace

01.07.2017

Ve 13:46 hod. byla jednotka vyslána k vážné dopravní nehodě na silnici E442 za obcí Zašová, současně byla na místo vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, posádky ZZS a hlídky Policie ČR. Na místě události bylo hlášeno zaklínění osoby v havarovaném automobilu. V době našeho příjezdu již prováděla jednotka HZS Valašské Meziříčí vyprošťování zraněné osoby, Další zraněná osoba byla již v péči posádky ZZS. Naše jednotka asistovala posádce ZZS a následně po příletu vrtulníku LZS Olomouc byla zraněná osoba transportována letecky k dalšímu vyšetření. Druhá zraněna osoba byly ošetřena a následně transportovány do nemocnice sanitním vozem. Poté se naše jednotka vrátila zpět na základnu. Hlavní silnice byla po dobu zásahu uzavřena, doprava byla hlídkami PČR odkláněna po vedlejších komunikacích. Na místě události zůstala jednotka HZS Valašské Meziříčí.

Odlet vrtulníku LZS Olomouc

Aktualizace, informace HZS Zlínského kraje:

zdroj informaci: www.hzscr.cz

Srážka dvou aut omezila silniční provoz. Jednu zraněnou osobu transportoval do nemocnice vrtulník.

(1. 7. 2017) K vážné dopravní nehodě došlo dnes odpoledne u obce Zašová v okresu Vsetín.

Hasiči přijali hlášení o nehodě tří osobních vozidel, asi 150 metrů za motorestem Pelikán ve směru na Rožnov pod Radhoštěm, v 13:44 hodin. Oznamovatel dále sdělil, že dvě osoby nemohou opustit havarované vozidlo. K nehodě byli vyslání profesionální hasiči z požární stanice Valašské Meziříčí a jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm.

Hasiči po příjezdu zjistili, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel značky Ford, a dále že jsou zraněny tři osoby. Spolujezdkyně z červeného vozu byla už v péči zdravotníků a později ji transportoval do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby. Řidič červeného vozu vyvázl z kolize s drobnými zraněními. Dvě osoby v černém autě byly zaklíněny ve vozidle. Hasiči obě zraněné osoby vyprostili s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Spolujezdkyně byla z vozu vytažena na páteřní desce, na které byla odvezena sanitkou do nemocnice. Řidička opustila vozidlo po uvolnění dveří sama. I ona byla přepravena sanitním vozem k dalšímu vyšetření do nemocnice.

Hasiči provedli protipožární opatření. Z vozidel neunikly oleje ani pohonné hmoty. Policie řídila v místě nehody provoz. Komunikace byla oboustranně uzavřena v době, kdy na silnici přistál vrtulník.

Po ukončení šetření příčin nehody hasiči červené vozidlo odtáhli mimo jízdní pruhy. Následně zametli silnici a vrátili se zpět na stanici.

Když si jeli hasiči vyzvednout páteřní desku do nemocnice, dozvěděli se, že spolujezdkyně z černého vozu Ford, podlehla svým zraněním.

Informace Policie ČR:

zdroj informaci: www.policie.cz

Tragická dopravní nehoda, která si vyžádala jeden lidský život, se stala v sobotu o půl druhé odpoledne v obci Zašová u Vsetína. Zde šestapadesátiletý řidič vozidla Ford Fusion, jedoucí od Valašského Meziříčí směrem k obci Rožnov pod Radhoštěm, nepřizpůsobil rychlost jízdy a nestihl zareagovat na stojící vozidlo Ford KA v křižovatce, jehož jednapadesátiletá řidička dávala přednost v jízdě protijedoucímu řidiči. Řidič tak narazil do vozidla řidičky, které bylo poté odmrštěno přes jízdní pruh až do zábradlí před železniční trať. Při nehodě utrpěla těžké zranění čtyřiapadesátiletá spolujezdkyně řidiče vozidla Ford Fusion, která byla letecky transportována do nemocnice v Olomouci. Ve vozidle Ford KA utrpěla lehké zranění řidička. Její osmasedmdesátiletá spolujezdkyně však utrpěla těžká zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehla. Alkohol u řidičů byl vyloučen. Nehoda je nadále v šetření policistů.