Čelní střet dvou osobních automobilů ve městě Zubří (aktualizace)

11.03.2018

V 02:51 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě do města Zubří, ul. Nad Rozcestím. Současně byla na místo vyslána posádka ZZS a hlídka Policie ČR. Po příjezdu na místo událostí a provedení průzkumu byl zjištěn čelní střet dvou osobních automobilu a tří zraněné osoby z toho dvě osoby se nacházely zaklíněné v jednom z havarovaných automobilu, třetí osoba z druhého automobilu již byla mimo toto vozidlo. Lékař ZZS si na místo události nechal vyslat další dva sanitní vozy a převzal si do péče k ošetření jednu osobu. Jednotka provedla prvotní zafixování zraněných osob pomocí krčních límců a postupně obě osoby byly z havarovaného vozidla vyproštěny bez použití hydraulického nářadí. První osoba byla předána další posádce ZZS na vyprošťovací páteřní desce, druhá osoba byla po vyproštění uložena do vakuové matrace a předána třetí posádce ZZS. Všechny osoby byly následně transportovány do nemocnice k dalšímu ošetření. Na vozidlech byly provedeny protipožární opatření, a unikající provozní látky byly jímány pomocí sorbentů. Po zadokumentování a vyšetření celé dopravní nehody Policii ČR, asistovala jednotka při nakládání jednoho automobilu na vozidlo odtahové služby a druhý automobil byl odtažen mimo prostor silnice, odkud si majitel následně zajistí odtah. Jednotka provedla celkový úklid komunikace.

12.03.2018  Tisková zpráva Policie ČR:

Daleko neujel

VSETÍNSKO: Řidič, který ujížděl policistům, naboural.

Nedělní pronásledování vozidla v Zubří nemělo dlouhé trvání. Řidič přejel do protisměru a narazil do druhého auta. Při nehodě byly tři osoby zraněny a škoda dosáhla dvě stě tisíc korun.

V neděli kolem půl druhé ráno v Zubří se zaměřili policisté na projíždějící vozidlo Mazda. Z horní části města se jej snažili za pomocí majáků, zvukových signálů a světelných pokynů zastavit, ale řidič stále ujížděl směrem k centru města. Honička neměla dlouhého trvání. Ještě nebyli v centru města, když ujíždějící auto v pravotočivé zatáčce dostalo smyk a přejelo do protisměru. Zde se střetlo s protijedoucím vozidlem Renault.

Při čelním střetu byl osmatřicetiletý řidič vozidla Mazda i jeho o dva roky mladší spolujezdkyně zraněni. Zraněná byla i devatenáctiletá řidička vozidla Renault. Všichni účastníci nehody byli místní. Zraněné převezli k ošetření do nemocnice.

Policisté nadále zjišťují informace k této dopravní nehodě, kdy škoda na vozidle Mazda činí sto dvacet tisíc korun a na vozidle Renault osmdesát tisíc korun. U řidičky provedli policisté dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu, která byla negativní. U řidiče skutečnost, zda a v jaké míře byl ovlivněn alkoholem, určí rozbor krve.

12. března 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

Zdroj informací: www.policie.cz