Cvičný poplach vylidnil radnici v Rožnově pod Radhoštěm

Tisková zpráva č. 56/2019
ze dne 1.3. 2019

Cvičný poplach vylidnil radnici

Kompletní evakuaci dnes zažila hlavní budova rožnovské radnice na Masarykově náměstí. Ve 12:30 hod. zazněly požární signály, které všem úředníkům a občanům přítomným v budově radnice nařídily okamžitou evakuaci. Důvodem byl cvičný požární poplach vyvolaný simulovaným zahořením archivu městského úřadu.

Aktivace kouřového čidla, vyhlášení požáru v budově radnice akustickým signálem ze zabezpečovacího zařízení a voláním HOŘÍ, oznámení požáru Hasičskému sboru města Rožnov a Městské policii Rožnov a následná hromadná evakuace celé budovy Městského úřadu Rožnov na Masarykově náměstí. Tak v pátek krátce po obědě vypadal nácvik požárního poplachu a evakuace radnice.
"Povinnost realizovat každoročně cvičný požární poplach vychází z vyhlášky č. 246/2001., o požární prevenci a ze zpracované požární dokumentace Městského úřadu v Rožnově," uvedla referentka MěÚ pro krizové řízení a požární ochranu Martina Jurčová. "Cvičení bylo primárně zaměřeno na evakuaci občanů a úředníků nacházejících se v budově radnice a také na správné využití jednotlivých únikových cest. Dalším cílem cvičení bylo ověření funkčnosti kouřových čidel a spolupráce městské policie, hasičů a členů preventivní požární hlídky z řad zaměstnanců úřadu," doplnila Martina Jurčová s tím, že úředníci se po vyhlášení poplachu shromáždili na Masarykově náměstí a po vizuální kontrole vyklizení kanceláří a lokalizaci a "zneškodnění" požáru se po necelé čtvrthodině všichni vrátili ke své činnosti.

Zpracoval:
Tomáš Gross