Hasičská zbrojnice prochází velkou rekonstrukcí za plného provozu

08.02.2018

Za plného provozu prochází rekonstrukcí hasičská zbrojnice Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm. Objekt bude mít nové zateplení, fasádu, klempířské prvky, výplně otvorů (okna a vrata) a vyměněna bude také větší část podlahy v hasičských garážích. Celkové (bez podlah) náklady jsou rozpočtovány na 4,08 milionu korun (s podlahami 4,65mil). Město získalo na část výdajů dotaci ve výši 1,6 milionu korun.

Stanoviště hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm v těchto dnech daleko více připomíná staveniště než výjezdové místo hasičů. Probíhá zde rozsáhlá rekonstrukce celého objektu. "V rámci projektu Snížení energetické náročnosti budovy hasičské zbrojnice na ulici Jiřího Wolkera 1144 je realizována dílčí výměna vybraných venkovních výplní otvorů (garážová vrata a okna), zateplení vnějších obvodových stěn, zateplení plochých střech, vyregulování otopné soustavy objektu a zavedení energetického managementu. Díky tomu dojde k výraznému snížení energetické náročnosti této budovy," vyjmenoval základní práce Marek Moll z odboru rozvoje MěÚ Rožnov. Město na uvedený projekt získalo dotaci 1,6 milionu korun ze Státního fondu životního prostředí ČR - Fond soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

"Kromě uvedených prací, které jsou součástí projektu, ale v rámci jedné stavby realizujeme také částečnou výměnu podlah v našich garážích včetně všech podkladových vrstev a vybudování odvodňovacích kanálků a montážních jam. Tyto náklady ve výši cca 605 tisíc korun už bude ze svého rozpočtu hradit město Rožnov pod Radhoštěm," doplnil ředitel Hasičského sboru města Rožnov p.R. Karel Janoušek s tím, že veškeré práce samozřejmě probíhají za plného provozu hasičské zbrojnice a ukončeny by měly být do konce května 2018.

Zpracoval:

Tomáš Gross