Hasičům již nově slouží pořízená Termokamera

15.11.2019

Nově pořízená termokamera Dräger UCF ® 8000, již slouží hasičům a je již zařazena do výjezdů.

Kamera byla pořízená z dotace Zlínského kraje, výše dotace činila 100 000,- Kč.

Termokamera bude využívána zejména pro záchranu osob a prohledávání zakouřených prostor, vyhledávání skrytých ohnisek požárů nebo vyhledávání jiných zdrojů tepla.Termokamera umožní také rychlou orientaci v zakouřeném nebo jinak nepřehledném prostoru. Tento typ termokamery je v nevýbušném provedení. Technologie moderních lithiových baterií zajišťuje provozní dobu až 4 hodiny. Zaznamenávat lze jak snímky, tak i video.

Informace převzaté ze stránek výrobce:

Tato termovizní kamera je spolehlivá i v nejnáročnějších prostředích a v nejnáročnějších aplikacích. Dräger UCF 8000 je vybaven téměř nezničitelným pouzdrem, je tepelně odolná a snadno snáší mechanické namáhání specifické pro použití. Díky vysoké třídě krytí IP67 je přístroj Dräger UCF 8000 odolný vůči působení vody a prachu. Moderní lithium-iontová baterie umožňuje fotoaparátu pracovat až čtyři hodiny.

Pohodlné ovládání jednou rukou

Ergonomický design a vyvážená nízká hmotnost pouhých 1,4 kg usnadňují ovládání jednotky Dräger UCF 8000 jednou rukou. Díky tomu budete mít vždy jednu ruku volnou. Intuitivní ovládání umožňuje bezpečné používání kamery a plné využití jeho funkčnosti - dokonce i ve velmi stresových situacích. Kamera také nabízí různé možnosti nošení pro optimální pohodlí.

Další režimy obrazu

Chybějící důležitý detail v obtížném prostředí může ohrozit životy. Z důvodu provozních režimů specifických pro aplikaci můžete optimalizovat zobrazení obrázků zařízení Dräger UCF 8000 pro konkrétní úkol. Například displej fotoaparátu může být optimalizován pro nalezení jednotlivců nebo zdrojů tepla. Obrazový displej navíc udržuje vertikální orientaci bez ohledu na polohu kamery. Kromě standardního teplotního režimu nabízí UCF 8000 tři další provozní režimy:

• Požár (hašení požáru)
  • Osoby (pátrací a záchranné)
  • Thermal Scan (vyhledávání nad nastavenou teplotu)

zdroj informací: www.draeger.com