11. místo na Mistrovství ČR ve vyprošťování osob z havarovaných automobilů 2017 jednotek měst a obcí.

09.09.2017

Naše jednotka byla vybrána za Zlínský kraj z jednotek měst a obcí předurčených pro zásah u dopravních nehod (na základě umístění v Krajské soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných automobilů v předchozích letech, kde jsme byli umístění na prvním místě. Letošní krajské kolo se z technických důvodu nekonalo) na účast IV. Mistrovství ČR ve vyprošťování osob z havarovaných automobilu, které proběhlo ve dnech 8 a 9 září 2017 v Novém Městě na Moravě. Soutěž pořádalo MV-GŘ HZS ČR, HZS kraje Vysočina ČAHD z.s. a SDH Nové Město na Moravě. Soutěže se účastnilo celkem 14 jednotek z jednotlivých krajů ČR, které jsou předurčeny pro zásah u dopravních nehod. Naší jednotce bylo losováním při poradě velitelů určena 1. startovní pozice. Polohu jednotlivých vraku a rozsah zranění figuranta v havarovaném automobilu se jednotka dozvěděla až po odstartování soutěže. Po ukončení všech soutěžních pokusu ostatních jednotek a sečtení všech bodu skončila jednotka Hasičského sboru města Rožnova pod Radhoštěm na pěkném 11 místě. 

Soutěžní družstvo bylo ve složení:

Velitel: Jan Paško

Hasiči: Jaroslav Vičan, Radek Fojtášek

Zdravotník: Jiří Šin

Každý soutěžní tým má na vyproštění osoby z havarovaného automobilu základní časový limit 15 minut, poté za každých započatých 20 sekund nad 15 minut se z celkového hodnocení odečtou 3 body, pokud je překročen časový limit 20 minut je soutěžní pokus ukončen a tým je nehodnocený. Po celou dobu je průběh sledován několika rozhodčíma, kteří sledují a hodnotí: Techniku zásahu, Taktiku zásahu a první předlékařskou pomoc.

Poděkování za vypůjčení vyprošťovacího nářadí a dalších pomůcek pro soutěž přijde HZS Zlínského kraje, stanici Valašské Meziříčí, která nám po vzájemné dohodě nářadí zapůjčila z důvodů, aby nedošlo k omezení akceschopnosti naší jednotky po dobu konání IV. Mistrovství ČR ve vyprošťování osob z havarovaných automobilů 2017 konané ve dnech 08-09.09.2017 v Novém Městě na Moravě.Výsledné pořadí Místovství ČR ve vyprošťování osob z havarovaných automobilů