Nehoda dvou automobilu na vrcholu Soláň

29.08.2020

Ve 20:05 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS24 Renault k dopravní nehodě na vrcholu Soláň. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR.

V době příjezdu na místo události byl zjištěn čelní střet dvou osobních automobilů, a jedna zraněná osoba, která byla předána posádce ZZS. Dle informaci svědku na místě události druhá osoba, která měla sedět na místě spolujezdce v havarovaném automobilu škoda Octavia po nehodě odešel a měl být zraněný na hlavě. O události byla vyrozuměna Policie ČR. Jelikož bylo zjištěno jméno osoby zahájila Policie ČR pátrání po této osobě. Jednotka provedla protipožární opatření, a zajištění havarovaných automobilu. Po příjezdu jednotka HZS Valašské Meziříčí byly vytvořeny další skupiny vybavené termokamerou a bylo provedeno další pátraní v blízkosti místa nehody a jeho okolí. Osoba byla nalezena hlídkou Policie ČR. Již během hledání osoby se část jednotky věnovaly jímání uniklých provozních náplní pomocí sorbentu.

Po vyšetření nehody Policii ČR provedly jednotky úklid komunikace, a asistovali při naložení havarovaného automobilu na vozidlo odtahové služby, druhý automobil byl odtlačen mimo hlavní komunikaci odkud si majitel zajistil následně odtah.