Požár autodílny ve Valašské Bystřici a popálena osoba

10.04.2019

V 13:07 byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 a výškovou technikou AP27 T815 k požáru autodílny v obci Valašská Bystřice. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí (2x CAS) a jednotka SDH Valašská Bystřice.

Více informací v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje:

Plameny pohltily autodílnu ve Valašské Bystřici na Vsetínsku

(10.04.2019) Pár minut po jedné hodině odpolední mělo vyhlášený poplach hned osm jednotek hasičů, které byly vyslány k požáru autodílny v obci Valašská Bystřice na Vsetínsku.

Po příjezdu prvních jednotek velitel zásahu průzkumem zjistil, že se jedná o rozsáhlý požár autodílny, v jejíž těsné blízkosti se nachází několik desítek propan-butanových lahví, umístěných v železné kóji a dílna se nachází u rodinného domu. Velitel zásahu si proto na místo povolal další posilové jednotky s cisternami a vyhlásil 2. stupeň požárního poplachu.

Při požáru byl popálen majitel objektu, který skončil v péči záchranářů. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byl na místo povolán vrtulník. Z rodinného domu byla evakuována jedna žena.

Požár zasáhl nejen autodílnu, ale i přilehlý rodinný dům a pět vozidel, které byly zaparkovány u dílny. K likvidaci požáru hasiči použili pět hasebních proudů, přičemž k hašení použili nejen hasební vodu, ale i pěnu. Pět minut před druhou hodinou odpolední měli hasiči již požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Poté hasiči objekt kontrolovali termokamerou a dohašovali skrytá ohniska.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Jednotky, které zasahovaly na místě události:

HZS Valašské Meziříčí

HZS Zlín - Řídicí důstojník

Hasičský sbor města Rožnova pod Radhoštěm

Jednotky SDH: Valašské Bystřice, Zašové, Malé Bystřice, Hutisko - Solanec a Bystřičky.