Požár automobilu v městě Zubří

23.01.2018

V 08:07 byla jednotka vyslána k požáru automobilu na silnici E442 v městě Zubří. Současně byla na místo události vyslána jednotka SDHp Gumárny Zubří. V době příjezdu naší jednotky již zde prováděla zásah jednotka SDHp Gumárny Zubří, která provedla lokalizaci i následnou likvidaci požáru. Jednotka provedla označení místa požáru pomocí výstražných kuželů. Na místo byl povolán vyšetřovatel požáru HZS Zlínského kraje, po jeho příjezdů se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Informace HZS Zlínského kraje:

Osobní vozidlo začalo hořet během jízdy. Řidiči se nepodařilo požár hasicím přístrojem uhasit.

(23. 1. 2018) Dnes dopoledne došlo k požáru osobního automobilu v Zubří na Vsetínsku.

V 8:06 hodin přijali hasiči hlášení o požáru osobního vozidla před firmou Gumárny Zubří a.s. Požární poplach byl vyhlášen jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce dobrovolných hasičů podniku Gumárny Zubří a.s. K požáru vyjely celkem dvě cisternové stříkačky a jeden velitelský automobil.

Na místě zasahovali jako první dobrovolní hasiči, kteří hořící automobil Opel uhasili jedním vysokotlakým proudem vody.

Řidič vyšetřovateli hasičů sdělil, že vůz začal hořet v zadní části během jízdy. Zastavil a zjistil, že hoří katalyzátor výfukového potrubí a pneumatika zadního kola. U hořícího automobilu zastavil jiný řidič, který se snažil uhasit vznikající požár vlastním hasicím přístrojem. Hašení však nebylo úspěšné.

Příčina vzniku požáru je technická závada na výfukovém potrubí.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 25 000 korun.

Při požáru a hasebních pracích nedošlo k zranění osob.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

zdroj informací: www.hzscr.cz