Požár bytu na jedné z problémových ulic v Rožnově pod Radhoštěm

21.06.2019

V 19:03 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS24 Renault a výškovou technikou AP27 T815 k požáru bytu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Vítězná. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, jednotka SDH Hutisko Solanec a jednotka SDH Valašská Bystřice. Již prvotní problém při příjezdu bylo se k místu události dostat z důvodu úzké uličky, a tak nezbylo než jízda přes obrubníky ve velmi pomalé rychlosti!! Výšková technika se k místu události nedostala vůbec. V době příjezdu jednotky byl požár lokalizován a uživatel bytu byl vyveden ven na čerstvý vzduch, obyvatele domu neváhali vykopnout dveře do bytu a požár hasit za pomoci kýblu s vodou. Po našem příjezdu bylo místo události překontrolované a postupně ještě odkryté skryté části, aby se vyloučily skrytá ohniska. Osobě, který byla vyvedena ven byla povolána posádka ZZS, které byla osoba předána do péče a následně odvezena do nemocnice k dalšímu vyšetření. Jednotka dále na místě události asistovala vyšetřovateli HZS Zlínského kraje, následně se jednotka krátce před 22 hod. vrátila zpět na svou základnu.

Zpráva HZS Zlínského kraje

Požár v bytě zasáhl prostor kuchyně

(21.6.2019) Čtyři jednotky hasičů byly vyslány dnes krátce po sedmé hodině večerní k hlášenému požáru v bytě v Rožnově pod Radhoštěm na ulici Vítězná.

K místu požáru se postupně sjeli hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, Valašské Bystřice a Hutiska - Solance. Před příjezdem hasičů požár začali hasit spoluobčané. Následně požár dohasila první jednotka, která na místo přijela. Požárem byla zasažena kuchyň. V době požáru se v bytě nacházel i jeho obyvatel. Ten skončil v péči záchranářů, kteří jej odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Na požářišti zůstala jednotka hasičů z Rožnova pod Radhoštěm spolu s vyšetřovatelem hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru. Taktéž škoda dosud nebyla stanovena.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

zdroj informaci: www.hzscr.cz