Požár stodoly a těžce popálený muž

26.03.2018

V 04:33 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k požáru dřevěné stodoly v obci Valašská Bystřice, místní část Žáry. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a jednotka SDH Valašská Bystřice.

Po příjezdu na místo události byla celá stodola o velikosti cca 5x6 metrů v plamenech. Na provádění lokalizace požáru bylo nasazeno několik vodních proudu, během provádění hasebních práci bylo zjištěno že uvnitř se nachází několik kusu tlakových láhví, které byly postupně vyneseny a dále ochlazovány. Na místo události byla dále povolána posádka ZZS pro těžce popáleného muže. Lékář následně na místo povolal vrtulník LZS Ostrava pro transport pacienta do popáleninového centra.

citace z tiskové zprávy HZS Zlínského kraje:

"Na místě se nacházel muž, který se v době požáru snažil zachránit dvě vozidla, parkující v těsné blízkosti hořící stodoly. Při tom mu však chytlo oblečení, které měl na sobě. Muž tak utrpěl těžké popáleniny v dolní části těla a skončil v péči záchranářů. Ti nakonec muži přivolali vrtulník. Hasiči nasvítili místo pro přistání vrtulníku a poté pomohli s přesunem zraněného k samotnému vrtulníku, který muže transportoval do popáleninového centra.

Po lokalizaci požáru hasiči postupně rozebírali části stodoly a dohašovali skrytá ohniska.

Požárem byla zničena celá stodola včetně věcí, nacházejících se uvnitř jako například motorky, televize, lednice, přímotop a mnoho dalších věcí. Taktéž byly plameny zničeny dvě osobní vozidla, stojící u stodoly. Majitel celkovou škodu předběžně vyčíslil na dvě stě tisíc korun.

Krátce před sedmou hodinou ranní se vrátily dvě jednotky zpět na své základny. Na místě požáru zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů z Valašské Bystřice, která celé dopoledne bude provádět dohled nad místem požáru.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní šetří příčinu požáru."

zdroj informací: www.hzscr.cz