Rozsáhlý požár Rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm

11.10.2019

V 02:22 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 k požáru v rodinném domě v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Dr. Milady Horákové. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, JSDH Zašová a JSDH Hutisko-Solanec. V době příjezdu naší jednotky na místo události bylo požárem zasaženo 1NP Rodinného domu. Jednotka provedla uzavření přívody plynu do objektu. Dále byla prováděna lokalizace požáru jak z vnější strany budovy, tak i zevnitř objektu, kde jednotka následně dále spolupracovala na likvidaci požáru z ostatními jednotkami, které se dostavili na místo události. Celý zásah byl vedený v dýchacích přístrojích. Příčina požáru je ve společném šetření Police ČR a vyšetřovatele HZS Zlínského kraje. Jedna zraněná osoba byla předána do péče posádky ZZS a následně převezena do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Informace HZS Zlínského kraje:

Seniorce v noci začalo hořet v obývacím pokoji

(11.10.2019) Čtyři jednotky hasičů dnes v nočních hodinách zasahovaly v Rožnově pod Radhoštěm na ulici Dr. Milady Horákové, kde oznamovatelce krátce před druhou hodinou noční začalo hořet v prostoru obývacího pokoje rodinného domu.

K požáru ihned krajské operační středisko hasičů vyslalo jednotku Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm, hasiče ze stanice Valašské Meziříčí, z Hutiska - Solance a ze Zašové. Po příjezdu hasičů byla celá místnost v plamenech. K likvidaci požáru hasiči použili jeden vysokotlak a během krátké chvíle měli požár zlikvidovaný. Majitelka, která požár oznámila, byla v době příjezdu hasičů již mimo dům a v péči záchranářů, neboť se nadýchala zplodin hoření a taktéž byla lehce popálená. Zdravotnická záchranná služba ženu odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Nakonec hasiči provedli závěrečný průzkum termokamerou. Poté se jednotky vrátily zpět na své základny. Na místě na dohlídku zůstala pouze jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm.

Šetření příčiny vzniku požáru si převzal vyšetřovatel hasičů, který v noci provedl první ohledání místa. Dnes v šetření bude pokračovat. Příčina požáru a škoda prozatím nebyla stanovena.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

zdroj informací: www.hzscr.cz