Tragická dopravní nehoda v obci Dolní Bečva

01.08.2018

K tragické události vyjížděli hasiči do obce Dolní Bečva.

(1. 8. 2018) v 17:38 hodin, tedy ve stejné minutě jako informaci o předešlé vážné události, přijali hasiči oznámení další těžké dopravní nehody osobního vozu s motocyklem v obci Dolní Bečva na Vsetínsku. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí, a také jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm.

Jako první k události dorazili hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Jak bylo potvrzeno, došlo zde k čelnímu střetu osobního automobilu s motocyklem, na kterém cestovaly dvě osoby. Řidič motocyklu silný náraz bohužel nepřežil, jeho spolujezdkyně byla s těžkým zraněním letecky transportována do nemocnice. V osobním voze Peugeot došlo ke zranění jedné dospělé osoby a dítěte, další dospělá osoba zraněna nebyla.

Hasiči zajistili místo havárie a uniklé provozní náplně z obou strojů zlikvidovali pomocí speciálních sorpčních látek. V době řešení nehody se jednotka podílela na řízení dopravy, protože komunikace byla částečně neprůjezdná.

Aktualizace:

21:00 hodin

Komunikace je průjezdná kyvadlově, na místě byla ponechána jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm, profesionální hasiči se vrátili zpět na svou základnu. Nadále probíhá šetření tragické nehody.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček - HZS Zlínského kraje

text převzat ze stránek HZS Zlínského kraje

Foto: Hasičský sbor města Rožnova pod Radhoštěm

Policie České republiky - KŘP Zlínského kraje

Další vážná dopravní nehoda

VSETÍNSKO: Řidič motocyklu nehodu nepřežil.

K další dopravní nehodě, při které zemřel řidič motocyklu, došlo ve středu vpodvečer na začátku obce Dolní Bečva. Motocyklista jedoucí ve směru na Rožnov pod Radhoštěm zřejmě při předjíždění vjel do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím osobním automobilem. Čtyřiatřicetiletý muž, který motocykl řídil, na místě zemřel, jeho spolujezdkyně utrpěla poranění, která si vyžádala letecký transport do nemocnice. Další okolnosti a příčina nehody je nadále v šetření vsetínských policistů. Silnice byla v místě nehody na několik hodin uzavřena.

1. srpna 2018, nprap. Petr Jaroš

Zdroj informací: www.policie.cz