Tragická nehoda cyklisty a nákladního automobilu v obci Horní Bečva (aktualizováno)

23.10.2018

V 09:16 hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě cyklisty a nákladního automobilu v obci Horní Bečva, současně byla na místo události vyslána místní jednotka SDH Horní Bečva, posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo události asistovaly jednotky posádce ZZS při ošetřování zraněné osoby, po příletu vrtulníku LZS Ostrava byl proveden transport zraněné osoby do vrtulníku. Následně se naše jednotka vrátila zpět na svou základnu. Po vyšetření dopravní nehody Policii ČR provedla místní jednotka úklid komunikace.  

Zraněná osoba následně v nemocnici zemřela.28.10.2018 - Doplnění vyjádření Policie ČR

Tragická nehoda

VSETÍNSKO: Cyklista utrpěl při srážce s náklaďákem těžké zranění. Později zranění podlehl.

V úterý dopoledne došlo v obci Horní Bečva ke střetu nákladního vozidla a cyklisty. Cyklista utrpěl těžké zranění. Byl letecky transportován do nemocnice. Bohužel následkům nehody později podlehl.

Na hlavním tahu obcí Horní Bečva v úterý po deváté dopoledne jel na jízdním kole devětasedmdesátiletý muž z Rožnovska směrem k centru obce. V prostoru odbočky na Mečůvku začal odbočovat vlevo. Bylo to ve chvíli, kdy stejným směrem jel i pětapadesátiletý cizinec s vozidlem Daf, který chtěl cyklistu předjíždět. Došlo ke střetu vozidla s cyklistou. Cyklista utrpěl při dopravní nehodě těžké zranění a byl letecky transportován do nemocnice. Zde bohužel následně zemřel.

Policisté provedli u řidiče nákladního vozidla dechovou zkoušku. Ta byla negativní. Nadále ve spolupráci s kriminalisty zjišťují okolnosti této dopravní nehody.

26. října 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

zdroj informací www.policie.cz