Záchrana zaklíněné osoby v obci Horní Bečva

04.10.2018

V 15:15 hod. byla jednotka vyslána k záchraně zaklíněné osoby v obci Horní Bečva. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, JSDH Horní Bečva a posádka ZZS a Policie ČR. 

Více informací v tiskové zprávě HZS  Zlínského kraje:


K záchraně zavalené osoby vyjížděly dnes tři jednotky hasičů na Vsetínsku.

(4. 10. 2018) v 15:15 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí, jednotce města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce sboru dobrovolných hasičů Horní Bečva. Podle oznámení, které přijalo krajské operační středisko, došlo v obci Horní Bečva k zavalení muže osobním automobilem.

Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči. Po provedení prvotního průzkumu bylo zjištěno, že se na místě nachází jedna osoba zaklíněná pod osobním automobilem značky Citroen. Hasiči okamžitě provedli její vyproštění bez pomoci speciálního zařízení a společně s dalšími jednotkami hasičů zahájili resuscitaci.

Jakmile na místo dorazila posádka zdravotnické záchranné služby, byla osoba předána do péče zdravotníků. Po úspěšném obnovení životních funkcí byl muž transportován letecky do nemocnice a místo události si převzala policie. Jednotky se krátce po páté hodině vrátily na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček - HZS Zlínského kraje

zdroj informací: www.hzscr.cz