LEDEN 2017

Leden 2017

Počet výjezdu v uplynulém měsící leden 2017:

leden 2017 - Celkem výjezdů 18

2x Dopravní nehoda 

3x Asistence posádce ZZS 

2x Planý Poplach 

3x Požár 

8x Technická Pomoc 

Mapa s přibližným místem události (přesnost na město nebo ulici) u kterých zasahovala naše jednotka (odkaz na mapu)


Dopravní nehoda v městě Zubří dne 30.01.2017

V 04:50 hod. byla jednotka vyslána k dopravní nehodě v městě Zubří v prostoru křižovatky ul. Hamerská a Ul. Hlavní. Jednotka vyjela na místo událostí technikou CAS16 MAN 4x4, současně byla na místo události vyslána posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu byla zjištěna jedna zraněná osoba v havarovaném osobním automobilu. Jednotka společně s posádkou ZZS provedla transport osoby do sanitního vozu. Následně bylo provedeno protipožární opatření na havarovaných automobilech a jímány uniklé provozní náplně pomocí sorbentu. Následkem střetu osobního a nákladního automobilu došlo k pádu lampy veřejného osvětlení. Prostřednictvím operačního střediska byl na místo události povolán pracovník údržby veřejného osvětlení v městě Zubří. Ještě před jeho příjezdem bylo provedeno odpojení světla od elektrické energie a sloup odstraněn. Následně bylo místo předáno pracovníkovi údržby, aby zajistil zabezpečení místa. Po vyšetření nehody Policii ČR provedla jednotka celkový úklid komunikace, odtažení havarovaného automobilu pomoci navijáku umístěného na CAS16 MAN mimo prostor silnice. Poté se jednotka vrátila zpět na svou základnu. Celý zásah byl ukončen krátce před osmou hodinou ranní.

Informace Policie ČR (zdroj: www.policie.cz)

Další dopravní nehody, kdy důležitou roli sehrál mikrospánek, se stala včera ráno v Zubří. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění a škodu za více jak sto padesát tisíc korun.

Řidič fabie byl převezen se zraněním do nemocnice. Nikdo jiný při dopravní nehodě nebyl zraněn. Policisté provedli u obou řidičů dechové zkoušky. U obou řidičů naměřili nulové hodnoty. Škoda na vozidlech je shodně sedmdesát tisíc korun. Poškození sloupu osvětlení potom odhadli policisté na dvacet tisíc korun.

31. ledn a2017, por. Bc. Vladislav Malcharczik


Požár rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm dne 25.01.2017

V 15:45 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 a AP27 T815 k požáru Rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Žerotínova, současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události byl zjištěn vycházející kouř ze střechy, dům byl uzamčen, a tak hasiči za použití dýchací techniky provedli násilný vstup do objektu. Uvnitř objektu, který byl celý zakouřeny byly postupně vyhledávaný ohniska požáru. Následně byly na místo události povolány další jednotky a to SDH Hutisko-Solanec a SDH Zašová, další cisterna ze stanice Rožnov pod Radhoštěm a Automobilový žebřík ze stanice HZS Valašské Meziříčí.

Informace Tiskového mlučí HZS převzaty ze stránek HZS Zlínského kraje :

(25.1.2017) Požár rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil, že ze střechy domu stoupá kouř. Plamenné hoření ale vidět nebylo. Vzhledem k tomu, že dveře domu byly uzamčeny a všechna okna uzavřena, vnikli hasiči vybavení dýchací technikou do interiéru násilím přes plastové dveře v zadní části domu.

Na žádost velitele zásahu byly na místo postupně povolány další posily. Jednotky dobrovolných hasičů obcí Hutisko - Solanec a Zašová se dvěma cisternami, druhá cisterna ze stanice rožnovských hasičů, automobilní žebřík a velitelské vozidlo s dalšími dýchacími přístroji ze stanice Valašské Meziříčí.

Jak se ukázalo, požár silně poškodil nebo zničil vybavení a zařízení obytného podkroví, stropní a střešní konstrukce domu. Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 2 500.000 korun. Podle výsledků ohledání místa požáru vyšetřovatelem hasičů vše nasvědčuje tomu, že ke vzniku požáru došlo v teplovzdušném rozvodu krbu.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje


Dopravní nehoda v obci Horní Bečva dne 24.01.2017

V 10:39 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4, k dopravní nehodě nákladního automobilu v obci Horní Bečva, poblíž přehrady. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí a místní jednotka SDH Horní Bečva. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda Tahače i s návěsem. Následkem dopravní nehody došlo k poškození palivové nádrže a úniku většího množství Motorové nafty. Zbylá nafta byla přečerpána do náhradních nádob, aby se zabránilo dalšímu úniku. O celé situaci byla informována pracovnice životního prostředí, která zajistila specializovanou firmu na odklízení následku úniku provozních náplní. Pro vyproštění nákladního automobilu bylo potřeba zajistit odpojení el. energie od poškozené lampy veřejného osvětlení, a odřezání poškozeného zábradlí. Poté bylo soukromou firmou započato vyprošťování havarovaného automobilu, během vyprošťování byla uzavřena pro veškerý provoz hlavní silnice.

Informace Policie ČR

Zaparkoval na zábradlí

VSETÍNSKO: Havárie kamionu se obešla bez zranění.

Včera v dopoledních hodinách došlo v obci Prostřední Bečva k havárii nákladní soupravy. Ta se obešla bez zranění a škoda překročila sto třicet tisíc korun.

Třiapadesátiletý řidič z Přerovska jel včera s nákladní soupravou taženou vozidlem Renault obcí Horní Bečva směrem ke státní hranici se Slovenskem. O půl jedenácté dopoledne při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou najel vpravo do nahrnutého sněhu. Došlo ke stažení soupravy do sněhové bariéry a nárazu do sloupu veřejného osvětlení, zábradlí chodníku a reklamního billboardu. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholu. Ta byla negativní. Celkově při nehodě vznikla škoda sto třicet pět tisíc korun. Jednání řidiče policisté vyřešili uložením blokové pokuty.

25. ledna 2017, por. Bc. Vladislav Malcharczik


Někteří řidiči pospíchají víc než Hasiči, výjezd na asistenci posádce ZZS v Rožnově pod Radhoštěm dne 22.01.2017

Dne 22.01.2017 vyjížděla jednotka s technikou CAS16 MAN 4x4 k již k druhé události, a to na žádost posádky ZZS o asistenci v panelovém domě na ul. 1.Máje v Rožnově pod Radhoštěm v době, kdy jednotka projížděla světelnou křižovatkou a všichni řidiči stáli, aby umožnili průjezd našeho zásahového vozidla, které jelo se zapnutými modrými majáky i se zapnutou sirénou. Tak se ke světelné křižovatce přiřítil řidič v osobním automobilu, který bez jakýkoliv známek zpomalení vjel přímo před naše vozidla a jen díky rychlé reakci řidiče Hasičského automobilu, který musel intenzivně brzdit nedošlo ke střetu. Foto automobilu, zachytila kamera, která je instalována v zásahovém automobilu. Jednotka následně dojela na místo události, kde následně asistovala posádce ZZS, po snesení pacienta do vozidla ZZS se jednotka vrátila zpět na základnu.