ÚNOR 2017

Počet výjezdu v uplynulém měsící únor 2017:


Celkem výjezdů v měsící - 26 

6x Dopravní nehoda 

2x Asistence posádce ZZS 

2x Planý Poplach

2x Požár 

13x Technická Pomoc 

1x Únik ropných látek 

Mapa s přibližným místem události (přesnost na město nebo ulici) u kterých zasahovala naše jednotka (odkaz na mapu)


Likvidace ohnisk v lesním prostoru v katastru obce Dolní Bečva dne 27.02.2017

Ve 14:49 hod. byla vysána jednotka s technikou CAS16 MAN 4x4 a Jeep Nissan Navara k dohašení ohnisek pravděpodobně po pálení, které zůstaly v lese směrem z ul. Radhošťská směr Pustevny bez dozoru. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno několik ohnisek, pravděpodobně po pálení bez dohledu a hrozilo vysoké nebezpečí, že vlivem silného větru dojde k rozfoukání ohnisek a rozšíření požáru na okolní les. Jednotka provedla natažení jednoho proudu vysokotlaké vody z vozidla Jeep Nissan a jednotlivá ohniska zahasila.


Požár v katastru obce Valašská Bystřice dne 27.02.2017

V 08:08 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 a AP27 T815 k požáru sila v dřevovýrobě ve Valašské Bystřici. Současně byla na místo události vysána místní jednotka SDH Valašská Bystřice a jednotka HZS Valašské Meziříčí. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár pilin v zásobníku. Za použití výškové techniky a dýchacích přístrojů byl zásobník otevřen a postupně by požár lokalizován a v 09:34 byla velitelem zásahu hlášena likvidace požáru.


Další dopravní nehoda kde došlo ke sražení chodce, v katastru obce Prostřední Bečva dne 27.02.2017

V 07:24 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě na silnici E442 v katastru obce Prostřední Bečva, kde došlo ke sražení osoby osobním automobilem. Současně byla na místo události vysána posádka ZZS, Policie ČR a jednotka HZS Valašské Meziříčí, která byla během jízdy k události odvolána a vyslána k další dopravní nehodě v obci Vidče. Po příjezdu naší jednotky na místo události byla sražená osoba již v péči posádky ZZS. Jednotka se po domluvě s Policii ČR vrátila zpět na svou základnu.


Technická pomoc v katastru obce Dolní Bečva dne 26.02.2017

Ve 14:21 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k odstranění ulomené větve nad cyklostezkou v katastru obce Dolní Bečva. Po příjezdu na místo události byla zjištěna ulomena větev, která byla zaklíněná o elektrické vedení. Jednotka provedla pomocí teleskopické ruční pilky, odřezání větve.


Spadlý strom v Rožnově pod Radhoštěm dne 24.02.2017

V 10:47 hod.byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 ke spadlému stromu poblíž ul.Pletařské v Rožnově pod Radhoštěm. Po příjezdu na místo události, byl zjištěn vyvrácený vzrostý strom, který zasahoval do chodníku, jednotka provedla odřezání části stromu aby byl chodník opět zprůchodněn. Dále byla informace předána pracovníkum MěU Rožnov p.Radh. kteří zajistili odklizení celého stromu a úklid větví.


Další dopravní nehoda se sraženou osobou v Rožnově pod Radhoštěm dne 22.02.2017

V 17:42 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 ke sražené osobě s osobním automobilem v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Palackého. Současně byla na místo události vyslána posádka ZZS, Policie ČR a městská policie Rožnova pod Radhoštěm. Po příjezdu na místo události byl proveden průzkum, zraněna osoba se nacházela v prostoru chodníku, kde se o ni starali občané do našeho příjezdu. Zraněna osoba si stěžovala na bolest v oblasti dolních končetin. Po příjezdu posádky ZZS byla osoba naložena do sanitního vozidla a transportována do nemocnice k dalšímu vyšetření. Celou událost si dále převzala Policie ČR k dalšímu šetření. Naše jednotka se poté vrátila zpět na svou základnu.


Dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm dne 19.02.2017

V 17:32 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě se sraženou osobou na invalidním vozíků v Rožnově pod Radhoštěm, ul. 5.května. Na místo události byla současně vyslána posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo události byla sražena osoba již v plné péči lékaře posádky ZZS. Jednotka dále posádce asistovala a po naložení zraněné osoby do sanitního vozu se po domluvě s Policii ČR vrátila zpět na svou základnu v 18:08 hod.


Tragická dopravní nehoda na silnici I/35 v katastru obce Prostřední bečva dne 16.02.2017

V 18:09 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k vážné dopravní nehodě, kde na silnici I/35 v katastru obce Prostřední Bečva došlo ke sražení osoby automobilem. Současně na místo události byla vyslána posádka ZZS a Policie ČR. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu byla zjištěna jedna sražená osoba, která se nacházela mimo komunikaci a jeden havarovaný automobil. Lékař na místě konstatoval u sražené osoby úmrtí. Místo události bylo označeno pomocí reflexních kuželů a bezpečnostní pásky zakazující vstup cizím osobám. Na místo události následně dorazila jak dopravní policisté a vyšetřovatele územního odboru, tak i další specialisté v oboru dopravy. Po celou dobu vyšetřování byla komunikace částečně uzavřena a doprava byla řízena kyvadlově jedním jízdním pruhem. Po ukončení vyšetřování provedla jednotka úklid komunikace a krátce před 23 hod. se vrátila zpět na svou základnu.

Informace Policie ČR (zdroj: www.policie.cz

Sražená chodkyně

VSETÍNSKO: Žena na místě nehody zemřela.

Ve čtvrtek krátce po 18 hodině se nedaleko obce Prostřední Bečva stala smrtelná dopravní nehoda.
Sedmasedmdesátiletou chodkyni srazilo při přecházení komunikace osobní vozidlo jedoucí ve směru z Prostřední Bečvy na Dolní Bečvu. Nehoda se stala mimo obec a na místě, kde se nenacházel žádný přechod pro chodce. Příčinu a další okolnosti této tragické nehody nadále šetří vsetínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

17. února 2017, nprap. Petr Jaroš