Hasiči převzali nové hasičské vozidlo - dopravní automobil

15.01.2024

Rožnovští hasiči převzali nové hasičské vozidlo. V rámci obnovy vozového parku byl pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Rožnova pod Radhoštěm kategorie JPO II/2 pořízen nový dopravní automobil TOYOTA PROACE s výkonem motoru 106 kW. Vozidlo bude využíváno k plnění úkolů města Rožnova pod Radhoštěm na úseku požární ochrany, ochrany obyvatelstva, přípravě města na mimořádné události a během těchto událostí.

Tisková zpráva č. 9/2024 ze dne 15. 1. 2024

Celková pořizovací cena nového hasičského vozidla byla 1 476 935,- Kč s DPH. Pořízení vozidla bylo financováno hned z několika zdrojů. V rámci dotačního programu MV-GŘ HZS ČR "Dotace pro jednotky SDH obcí" bylo získáno 450 000,- Kč, Zlínský kraj přispěl částkou 300 000,- Kč a město Rožnov pod Radhoštěm dofinancovalo nákup částkou 726 935,- Kč. Nový dopravní automobil pojme až 9 osob včetně řidiče a nahradí stávající vozidlo Volkswagen Transportér z roku 2001. Pořízení nového dopravního automobilu pro JPO II/2 města bylo nutné z důvodu obnovy zastaralé techniky této jednotky, která spolu s JPO V Rožnov p. R, -Tylovice, zajišťuje ochranu obyvatel města s průmyslovým areálem, ve kterém jsou soustředěny nebezpečné látky. "Za nové vozidlo jsme nesmírně rádi, nahradí to původní, které si už svoje odsloužilo. Vozidlo disponuje zvláštním výstražným zařízením, které umožňuje i reprodukci mluveného slova a je možné ho využít při varování obyvatelstva. Dále je vozidlo vybaveno například ručním vyprošťovacím nástrojem, ručními hasicími přístroji, tažným zařízením, dvěma přenosnými světlomety s magnetickými kloubovými úchyty, LED světelným zařízením v provedení alej, které vyzařuje světlo oranžové barvy. Jednotka bude vozidlo využívat převážně k přepravě osob a materiálu k zásahům," uvedl ředitel Hasičského sboru města Rožnova p. R. Karel Janoušek. "Využití dotací k získání nového vozidla pro hasiče je vždy dobrá cesta a jsem rád, že se na jeho financování spolu s městem podílel i stát a Zlínský kraj. Ušetřené peníze, můžeme investovat do projektů na zlepšování života našich spoluobčanů ve městě. Nové vozidlo bude využívat hlavně naše hasičská jednotka města, která tak bude moci být na místě zásahu včas a ještě lépe plnit své úkoly," dodal starosta města Jan Kučera.

Zpracovala:

Mgr. Petra Graclíková