Dopravní nehoda v městě Zubří

17.03.2018

V 08:41 hod. byla jednotka vyslána s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě na hlavní silnici v městě Zubří. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Valašské Meziříčí, posádka ZZS a hlídka Policie ČR. Po příjezdu na místo události byla zjištěna dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Jednotky provedly protipožární opatření a jímáni uniklých provozních náplní z havarovaných automobilu a zabezpečení poškozeného sloupu světelné signalizace. Po vyšetření nehody Policii ČR asistovala jednotka při nakládání vozidel na vozidla odtahové služby.  Následně byl proveden celkový úklid komunikace a přilehlých prostor od následku dopravní nehody.


Tisková zpráva Policie ČR:

Nedal přednost

VSETÍNSKO: Při střetu dvou osobních vozidel v Zubří utrpěl jeden řidič lehké zranění.

V sobotu dopoledne na hlavním tahu obcí Zubří na světelné křižovatce došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče Škody Octavia. Celková škoda přesáhla osm set tisíc korun.

Kolem půl deváté v sobotu dopoledne jel se Škodou Octavia devětašedesátiletý muž po silnici I/35 od obce Zašová do Zubří. Na světelné křižovatce, kdy měl zelenou, chtěl odbočit do centra. V té chvíli jel od Rožnova pod Radhoštěm osmačtyřicetiletý muž s vozidlem Škoda Superb a chtěl křižovatku projet v rovném směru. Došlo ke střetu s odbočujícím vozidlem. Vozidlo Octavia zůstalo na silnici, Superb po vyjetí na chodník, nárazu do sloupu světelné signalizace skončil v příkopě.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění devětašedesátiletého řidiče z Valašského Meziříčí. Osmačtyřicetiletý řidič z Rožnova pod Radhoštěm zraněn nebyl. Při nehodě vznikla škoda na Octavii čtyřicet tisíc, na Superbu sedm set padesát tisíc a na komunikaci a sloupu světelné signalizace dvacet dva tisíc korun. Policisté provedli u obou řidičů dechové zkoušky, ty byly negativní.

Po dobu vyšetřování dopravní nehody byl provoz na komunikaci omezen. Celkově zprovozněna byla silnice kolem sobotního poledne. Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti této nehody.

18. března 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik


zdroj informaci: www.policie.cz