Dopravní nehoda v městě Zubří

28.06.2023

V 06:48 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k dopravní nehodě v městě Zubří. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí, posádka ZZS a Policie ČR.

Tisková zpráva HZS Zlk.

Dnes ráno krátce před sedmou hodinou vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a jednotka města Rožnov pod Radhoštěm k havárii osobního vozidla v Zubří na Vsetínsku. Řidička zde prorazila zábradlí a poté sjela do koryta potoka, kde auto skončilo na boku. Po příjezdu hasiči asistovali při přenosu a uložení zraněné ženy do vakuové matrace. Dále u vozidla provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Po nárazu došlo k drobnému úniku provozních kapalin z vozidla do vody. Hasiči proto na vodní hladinu položili sorpční hady a únik zasypali sorbentem. K vytažení vraku z řeky si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Zlín. Pomocí něj hasiči dostali vůz zpět na cestu. Příčina a okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR. (LJ) 


Tisková zpráva Policie ČR:

Podnapilá řidička havarovala do potoka

Dnes před sedmou hodinou ráno v Zubří na Vsetínsku skončila v potoce i s vozidlem Suzuki Vitara pětatřicetiletá řidička. Ještě předtím zřejmě vlivem své silné podnapilosti kličkovala po silnici. Dechová zkouška ukázala hodnotu 3,61 promile alkoholu. Žena se svěřila, že chtěla jet do zaměstnání vzdáleného asi 15 km. Jen shodou šťastných okolností se při její jízdě nikomu nic nestalo.

Žena jela z ulice Horní směrem k centru Zubří. Zřejmě vlivem podnapilosti nezvládla řízení, dostala smyk, přejela do protisměru, prorazila kovové zábradlí a havarovala do potoka. Z vozidla jí pomohl svědek této havárie. Záchranáři ženu převezli se zraněním do nemocnice.

Škoda na vozidle a na zábradlí je předběžně vyčíslena na sto sedmdesát tisíc korun. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz.

Veškeré okolnosti havárie, míra zranění a množství alkoholu v krvi řidičky jsou v šetření dopravních policistů ze Vsetína.

28. června 2023, por. Bc. Monika Kozumplíková

zdroj: www.policie.cz