Dopravní nehoda v místní části Hážovice

14.01.2024

17:28 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault společně s jednotkou HZS stanice Valašské Meziříčí k dopravní nehodě v místní části Hážovice v Rožnově pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána také posádka ZZS a Policie ČR.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že se jedná o havarovaný osobní automobil převracený na střeše v místním potoce. Před příjezdem jednotky se podařilo svědkovi řidiče z vozidla vyprostit a do péče si ho převzala posádka ZZS.

Do potoka byl preventivně instalován sorpční had, pro zachycení případného úniku provozních kapalin. Techniku k vyproštění vozidla zpět na komunikaci si zajistil provozovatel vozidla.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Dnes v půl šesté podvečer přijalo krajské operační a informační středisko oznámení o dopravní nehodě osobního automobilu v Hážovicích, místní části Rožnova pod Radhoštěm.

Na místo okamžitě vyjela jednotka z centrální stanice Valašské Meziříčí a jednotka města Rožnova pod Radhoštěm. Jednotka z Rožnova byla na místě události jako první současně se záchranáři. Hasiči průzkumem zjistili, že je vozidlo na střeše v místním potoce. Řidiči pomohl z vozidla svědek události a posádka zdravotnické záchranné služby si jej převzala do své péče. Hasiči zajistili místo nehody a položili do potoku sorpční hady k zamezení případného úniku provozních kapalin. Po dobu vytažení vozidla zůstala na místě jednotka z Rožnova, aby zasypala sorbentem případný únik provozních kapalin a provedla závěrečný úklid. (DM)