Dopravní nehoda v obci Dolní Bečva, v lokalitě Podhory

07.03.2022

V 09:54 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS16 MAN 4x4 k dopravní nehodě v obci Dolní Bečva v lokalitě Podhory. Současně byla vyslána jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí. Po příjezdu k místu události, byla technika odstavena na příjezdové cestě a k místu události se nejprve vydali velitele obou jednotek společně s hlídkou Policie ČR, silnice v místě byla špatně sjízdná, a dle dostupných informaci již byl na místě pouze havarovaný automobil. Po provedení průzkumu bylo zjištěno že havarovaný automobil v místním potoce, zde již nějakou dobu bude, z vozidla nebyl zjištěn žádný únik provozních kapalin. Na místo události byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice HZS Zlínského kraje stanice Zlín, po jeho příjezdu a zhodnocení na místě události obsluhou, bylo vyhodnoceno že technikou se na dané místo, nelze bezpečně dostat a ustavit. Vyproštění vozidla bylo odloženo na pozdější dobu kdy bude komunikace sjízdná a vyproštění bude bezpečné.

11.03.2022 v 08:46 byla jednotka vyslána z novu na místo události na žádost Policie ČR k zajištěni a zabezpečení místa při vyprošťování osobního automobilu. Jednotka provedla preventivní činnosti k zajištění místa pro případ kdyby došlo k úniku provozních kapalin při vyprošťování vozidla. Vozidlo bylo vyproštěno pomocí hydraulické ruky vozidla odtahové služby. K žádnému úniku provozních kapalin nedošlo.