Dopravní nehoda v obci Dolní Bečva

29.11.2023

V 17:50 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí k dopravní nehodě osobního automobilu, který se měl nacházet v potoce v obci Dolní Bečva, místní část Dolní Rozpité. Po příjezdu na místo události již zde byla hlídka Policie ČR, která sdělila že se jedná o vozidlo které bylo pronásledované a řidič po nehodě utekl.

Jelikož nebylo možné vyloučit možný únik provozních kapalin z havarovaného vozidla provedla jednotka preventivní opatření k zabránění úniku nebo šíření provozních kapalin do potoka. Následně se jednotky zapojily na žádost Policie ČR do pátrání po pohřešované osobě společně s dalšími hlídkami Policie ČR.

Na místo události byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice HZS Zlín, po jeho příjezdu a ustavení bylo provedeno vyproštění havarovaného automobilu a také kontejneru na tříděný odpad, který byl při nehodě vozidlem do potoka sražen.