Dopravní nehoda - vyproštění osob na silnici vedoucí na Soláň

21.12.2023

V 16:34 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault společně s jednotkou HZS stanice Valašské Meziříčí  k dopravní nehodě na silnici vedoucí z obce Hutisko-Solanec na horský vrchol Soláň. Na místo události byla současně vyslána posádka ZZS a Policie ČR.

Po příjezdu na místo události byl havarovaný automobil nalezen pod úrovní komunikace převrácen na pravém boku zaklíněný o stromy. V havarovaném automobilu se nacházely dvě osoby, které se podařilo vyprostit bez použití hydraulického vyprošťovacího nářadí. Po příjezdu posádky ZZS byly osoby předány do jejich péče. Jednotky provedly protipožární opatření, nasvětlení místa události a preventivní instalaci sorpčních hadu na potůček, který protékal pod havarovaným automobilem.

Na místo události byl velitelem zásahu povolán vyprošťovací automobil ze stanice HZS Zlín, který provedl vyproštění automobilu zpět na komunikaci z důvodu zamezení možného úniku provozních kapalin a ohrožení životního prostředí.

Po vyproštění automobilu a úklidu místa dopravní nehody byla událost předána Policii ČR a jednotky se  vrátily zpět na své základny.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Husté sněžení mělo dnes odpoledne svůj podíl na další dopravní nehodě. Tentokrát se odehrála poblíž Soláně ve směru na Hutisko-Solanec v okrese Vsetín. K vozidlu se dvěma osobami, které skončilo na boku v lese byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Hasiči po příjezdu vyprostili osoby z vozidla a povolali si na místo zdravotnickou záchrannou službu, které poté obě ženy předali. K vytažení vozidla byl na místo vyslán speciální vyprošťovací automobil ze stanice Zlín, který vozidlo z lesa vytáhl zpět na vozovku. Poté hasiči předali místo nehody dopravní policii a v již večerních hodinách se vrátili zpět na své stanice. (LJ)