Pád stromu na osobní automobil na rozhraní města Rožnova a Zubří

27.06.2024

V 17:08 byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k pádu stromu na osobní automobil na ul. Zuberské v Rožnově pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS - stanice Valašské Meziříčí a Policie ČR.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno že došlo k pádu stromu na zaparkovaný osobní automobil, ve kterém se v době vzniku události naštěstí nikdo nenacházel a nedošlo tak k žádnému zranění.

Z důvodu zabezpečení místa události byla na místo následně povolána výšková technika k odstranění části stromů, které zůstaly viset nad komunikaci v korunách dalších stromů a hrozil jejich nekontrolovatelný pád na komunikaci. Vedlejší automobil který byl poškozen jen částečně byl před další likvidaci a manipulací spadlého stromu přeparkován aby se předešlo nechtěnému poškození. Před přeparkováním došlo k odřezání jen nejnutnějších větví aby bylo možné s automobilem bezpečně vyjet.

Po příjezdu a ustavení výškové techniky byly prvotně odstraněný částí stromu nad komunikaci a následně byl postupně pořezán spadlý strom.

Po celou dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná.