Podezření na únik zemního plynu v Rožnově pod Radhoštěm

25.11.2023

V 00:17 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí na ul. Kulturní v Rožnově pod Radhoštěm kde bylo nahlášeno podezření na únik zemního plynu.

Po příjezdu na místo události bylo oznamovatelem jednotce sděleno že je na chodbě ve společných částech domu cítit plyn.

Jednotka zahájila přirozené větrání daných prostor a současné měření koncentrace nebezpečných plynu pomocí ručního detektoru. Na místě nebyly zjištěny ani naměřené žádné nebezpečné koncentrace plynu. Na místo události byli prostřednictvím operačního střediska povolání pracovníci pohotovostní plynárenské společnosti, kteří provedli překontrolování daných prostor aby se vyloučil možný únik plynu.