Požár automobilu na parkovišti vrcholu Pustevny

24.09.2022

V 11:12 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru automobilu na parkovišti horského vrcholu Pustevny. Současně byla na místo události vyslána jednotka SDH Horní Bečva a JSDH Prostřední Bečva.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Tři jednotky hasičů vyjely po jedenácté hodině dopolední k požáru osobního automobilu na parkovišti Prostřední Bečva na Pustevnách. Ještě před naším příjezdem se obsluha parkoviště pokusila osobní automobil hasit s hasicím přístrojem, protože hořící auto bylo zaparkované mezi dalšími automobily. Majitelé automobilu byli v době požáru na túře. Na místě byla jako první dobrovolná jednotka z Prostřední Bečvy, která požár v motorovém prostoru automobilu uhasila jedním vysokotlakým proudem vody. K zranění osob nedošlo. Příčina požáru a výše škody zůstává v šetření hasičů. U požáru zasahovaly jednotky Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů obcí Prostřední Bečva a Horní Bečva. (RŽ)