Požár bytu v Rožnově pod Radhoštěm

13.02.2023

V 14:41 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 vyslána k nahlášenému požáru bytu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Meziříčská. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a jednotka SDH Hutisko-Solanec.

Více informaci v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje:

(13. 2. 2023) Dnes odpoledne vyjely tři hasičské jednotky k požáru v bytovém domě na ulici Meziříčská v Rožnově pod Radhoštěm.

Hlášení o požáru a dýmu z oken bytu v přízemí jsme přijali v 14:40 hodin.

Na místě požáru byla jako první jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm. Ta zahájila v dýchacích přístrojích hasební práce s jedním vysokotlakým proudem vody, protože v jednom z pokojů vycházel ze sedačky dým a jiskry. Ještě před tím ale provedla zastavení přívodu plynu a vypnutí elektrické energie.

Následně přijela jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí následována jednotkou Sboru dobrovolných hasičů obce Hutisko-Solanec. Na místě jsme tak měli k dispozici čtyři automobilové cisterny a jednu výškovou techniku.

Byl proveden průzkum v ostatních bytech a bylo zjištěno zakouření pouze v bytové jednotce přímo nad bytem zasaženým požárem. Evakuace obyvatel domu tak nebyla nutná.

Dostavila se i zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Majitelka se svým synem ale pomoc odmítli, protože prý jen vběhli do bytu pro psa a kočku. Těm syn poskytl nezbytnou pomoc a odvezl je k veterináři. Následně se vrátil i se zprávou, že pes i kočka nejsou na živu. Nakonec matku i se synem do nemocnice k dalšímu vyšetření převezla jejich známá.

Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 300 tisíc korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 3 miliony korun.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje