Požár domu poblíž obce Dolní Bečva

15.08.2022

V 09:59 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 k požáru domu v obci dolní Bečva.

Informace HZS Zlínského kraje:

Krátce po desáté hodině dopolední vyjížděly profesionální a dobrovolné jednotky k hlášenému požáru staršího domu nedaleko obce Dolní Bečva. V době příjezdu již požár zachvátil celý objekt a rozšířil se i na vedlejší stavení. Hasiči okamžitě natáhli několik proudů a snažili se ochránit přilehlé budovy a dostat požár pod kontrolu. Na místo se postupně dostavila profesionální jednotka ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Dolní Bečva, Horní Bečva, Prostřední Bečva, Zašová a Hutisko-Solanec. K události vyjel také územní řídící důstojník HZS kraje. Hasební vodu bylo nutné na místo zásahu dovážet kyvadlově cisternami. Krátce po jedenácté velitel ohlásil lokalizaci požáru, a po rozebrání zasažených konstrukcí a dohašení všech skrytých ohnisek pak v 13:08 hodin celkovou likvidaci. Na zjištění příčiny vzniku události a stanovení výše škody nyní pracuje vyšetřovatel HZS kraje ze Zlína. Šetření bude probíhat i následující den. Místo bylo předáno majiteli, na dohlídku zde však zůstávají i nadále dobrovolní hasiči. (PŘ)