Požár garáže v Rožnově pod Radhoštěm

16.02.2022

V 06:03 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS16 MAN 4x4 a CAS32 T815 k požáru garáže a části rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, místní část Tylovice.

Tisková informace HZS Zlínského kraje:

Pár minut po šesté hodině ranní se tak postupně u požáru sjelo šest jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Po příjezdu jednotek ze stanice Valašské Meziříčí, z Rožnova pod Radhoštěm, Valašské Bystřice, Zašové a Hutiska-Solance hořel prostor garáže, nacházející se ve spodní části domu. Plameny šlehaly ven a ničily nejen vnitřní část garáže, ale i venkovní opláštění domu a okno.

Uvnitř domu se v době vzniku požáru nacházelo celkem šest lidí, kteří utekli ven do bezpečí. Majitel domu se snažil požár uhasit hadicí. To se mu však nepodařilo. A jako jediný skončil v péči přivolané posádky zdravotnické záchranné služby, neboť se nadýchal kouře, valícího se z garážových prostor.

K likvidaci požáru hasiči použili dva útočné proudy vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Další hasiči prohledali dům, aby zkontrolovali, zda se uvnitř opravdu už nikdo nenachází a není ohrožen na životě, protože dům byl silně zakouřen. K odvětrání hasiči následně použili dvě přetlakové ventilace.

Při ohledání budovy bylo zjištěno, že se požár nerozšířil z garáže do dalších prostor. Díky tomu tak byl uchráněn majetek v hodnotě okolo 2,5 milionů korun. Garáž a uvnitř uskladněné věci však požár zničil. Škoda byla předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun.

Na závěr hasiči kontrolovali termokamerou požárem zasažené prostory a dohašovali skrytá ohniska. Samotnou likvidaci vyhlásil velitel zásahu krátce před osmou hodinou ranní a začal postupně posílat jednotky zpět na základny. Na dohlídku si povolal místní jednotku z Tylovic, která společně s hasiči z Rožnova pod Radhoštěm kontrolovala celé dopoledne poškozený dům.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje