Požár kotelny v Rožnově pod Radhoštěm

24.05.2022

V 20:23 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 k požáru kotelny v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Ostravská

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

V úterý 24. května pár minut před půl devátou večerní byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a obcí Hutisko-Solanec a Valašská Bystřice k hlášenému požáru v kotelně rodinného domu v ulici Ostravská v Rožnově pod Radhoštěm. Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že se jedná o zahoření odpadu v prostoru kotelny. Během krátké chvíle měli požár zlikvidovaný. Vynesli ven ohořelý sběr papíru, který prolili vodou. S termokamerou na závěr místo zkontrolovali. Poté se vrátili zpět na své základny. Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten následně stanovil příčinu vzniku požáru jako nedbalostní jednání při zatápění. Škodu společně s majitelem objektu vyčíslil na 30 tisíc korun. (LJ)