Požár lesa v Hutisku Solanci

19.05.2022

V 14:57 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault  a CAS32 T815 k požáru lesa v obci Hutisko - Solanec.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

V katastru obce Hutisko-Solanec v okresu Vsetín došlo dnes odpoledne k požáru na pasece po těžbě dřeva. Požár na ploše 100 x 100 metrů nám byl ohlášen v 15:54 hodin. Požární poplach byl postupně vyhlášen 6 jednotkám hasičů. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Místo požáru bylo ve svažitém terénu, takže díky převýšení nám praskly některé hadice dálkového vedení vody. Na požářiště se dostavil řídící důstojník územního odboru HZS Vsetín. K zranění osob nedošlo. V současné chvíli na místě pracuje vyšetřovatel hasičů. Na místě požáru zůstává na dohlídku jednotka dobrovolných hasičů z Hutiska. U požáru zasahovaly jednotky: HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí, Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm, Sbor dobrovolných hasičů obcí Hutisko-Solanec, Vigantice, Horní Bečva a Prostřední Bečva. (RŽ)