Požár lesa v městě Zubří

22.03.2022

V 13:01 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS32 T815 k požáru louky v katastru obce Zašová-Veselá, kde současně byly vyslány další jednotky, a to HZS stanice Valašské Meziříčí, JSDH Zašová a místní jednotka JSDH Zašová-Veselá. Během jízdy k místu události byla naše jednotka odvolána a vyslána k požáru lesa do města Zubří, místní část Pod Lipůvkou, se základny byla vyslaná ještě CAS24 Renault a jednotka SDH Zubří. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár na ploše cca 200 m², k místu požáru bylo nataženo dopravní vedení v délce cca 40 m a dále dva útočné proudy "C" v délce každý cca 40 m. Požár byl postupně lokalizován a likvidován společně s jednotkou SDH Zubří, která byla následně ponechána na místě jako dohled.