Požár lesní hrabanky v Rožnově pod Radhoštěm

12.03.2022

V 16:13 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru lesa v Rožnově pod Radhoštěm na kopci Hradišťko. Další vyslané jednotky na místo události byly HZS Zlínského kraje, stanice Valašské Meziříčí a jednotka SDH Hutisko-Solanec. Jednotka provedla natažení přívodního vedení  na místní kopec v délce cca 100m, kde byl umístěný rozdělovač a hasební práce byly prováděny vytvořeným proudem "D" po provedení lokalizace požáru a dojezdu dalších posilových jednotek bylo místo požáru důkladně prolito. Po provedení likvidace požáru se jednotky postupně vrátily zpět na své základny.

Znovu upozorňujeme řidiče aby své vozidla parkovali s rozumem a to nejen na sídlištích a v prostorech křižovatek ale i v obytných částech a zajistily vždy průjezd v min. šíří 3 metry, na příjezdové trase na ul. Družstevní byly opět zaparkované automobily po obou stranách komunikace a hasičské vozidla tak projížděly jen z velkou obtížnosti kdy mezi cisternou a automobilem zbývalo jen několik centimetrů.