Požár nákladního automobilu v obci Dolní Bečva

18.01.2022

V 02:53 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a následně i CAS32 T815 k podezření na požár poblíž čerpací stanice PHM v obci Dolní Bečva. Současně byla na místo událost vyslána jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a jednotky dobrovolných hasičů obcí Dolní Bečva a Horní Bečva. Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár Nákladního automobilu - Tahač s návěsem. Jednotka zahájila hasební práce za použití dýchací techniky a dvou proudu vody.  

Více informací v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje.

Požár nákladního automobilu poškodil vedle stojící dodávku.

(18. 1. 2022) Dnes v noci hořel nákladní automobil u průmyslového areálu v Dolní Bečvě v okresu Vsetín.

Oznamovatel nám v 2:52 hodin sdělil, že vidí u jedné z průmyslových budov požár a hustý černý dým. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Horní Bečva a Dolní Bečva.

Hlídka Policie České republiky potvrdila, že se jedná o požár kamionu. Požár jsme uhasili třemi proudy vody. Během hašení musela být odtlačena poblíž stojící dodávka. Ta byla požárem poškozena pouze na povrchu.

Kamion byl plně naložený vlhčenými ubrousky, které neshořely. Náklad byl během našeho dohašování vyložen.

Z kamionu vyteklo větší množství nafty, proto byl informován zástupce odboru životního prostředí.

Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie.

K zranění osob nedošlo.

Aktualizace 18. 1. 2022 v 7:45 hodin

Šetření požáru bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách.

Výše škody způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 7,7 milionu korun.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

zdroj: www.hzscr.cz


Následně dne 18.01.2022 v 11:42 hod. byla jednotka vyslána na místo události znovu, kde asistovala vyšetřovatelům HZS Zlínského kraje a Policii ČR při ohledávání místa požáru, kde bylo potřeba zpřístupnit kabinu a odklidit část nákladu kolem návěsu k zajištění stop a ohledání místa.