Požár rodinného domu v obci Hutisko-Solanec

25.03.2024

V 14:40 byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault, výškovou technikou AP27-T815 a následně i s CAS32 T815 k požáru rodinného domu v obci Hutisko-Solanec, lokalita Za kopcem


Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Druhý stupeň požárního poplachu byl dnes krátce před třetí hodinou odpolední vyhlášen kvůli požáru rodinného domu v obci Hutisko-Solanec. 

Na místo byli postupně vysláni profesionální hasiči z centrální stanice Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotky Hutisko-Solanec, Horní Bečva, Prostřední Bečva a jednotka města Rožnova pod Radhoštěm. 

Hasiči ihned po příjezdu natáhli jeden hasební proud vody dovnitř objektu a prováděli rozebírání stropů a střechy, aby uhasili všechna skrytá ohniska. Obyvatelé domu jej opustili nezranění před příjezdem hasičů. Majitelce poskytovali prvotní psychickou pomoc. 

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nevhodnou konstrukci teplovzdušného rozvodu krbu. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na tři miliony korun. (LJ)