Požár rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm

04.03.2023

V 23:27 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a následně i výškovou technikou AP27 T815 k požáru rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, ul.Hrnčířská. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS - stanice Valašské Meziříčí a jednotky SDH Hutisko-Solanec, SDH Valašská Bystřice.

Více informaci v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje:

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly o půlnoci v Rožnově pod Radhoštěm u požáru v rodinném domě. 

Požár vznikl uvnitř sendvičové obvodové stěny v blízkosti krbu a dále se touto stěnou skrytě šířil. Zpozorování tím bylo značně zpožděno a v samotné místnosti s krbem nebyly viditelné žádné projevy hoření. 

Majitelé domu se snažili uhasit požár svépomocí a to od večera až do půl dvanácté v noci. Tím nejenom znesnadnili práci hasičům, ale díky šíření uvnitř stěn požár napáchal mnohem větší škody, než bylo nezbytné. Hasiči museli rozebrat několik metrů čtverečních stěny, než se jim podařilo zastavit šíření a uhasit plamenné hoření. 

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který vyčíslil škodu na 200 tisíc korun. Zásahem hasičů i přes pozdní ohlášení požáru byl uchráněn zbytek domu v hodnotě 5 milionů korun. 

Bezodkladné ohlášení požáru není pouze povinností, vyplývající ze zákona o požární ochraně, ale je i v samotném zájmu občanů. Okamžité ohlášení Vám může zachránit nejen majetek, ale i zdraví nebo život. (LJ) 

Foto: HZS Zlk.