Požár rodinného domu v Tylovicích

04.12.2023

V 13:00 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a NA-L2 Nissan k požáru rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, místní část Tylovice.

Jelikož požár byl nahlášen na jiné adrese došlo k drobnému zpoždění v dojezdu jednotek na místo události. Původní adresa byla na objekt ve špatně dostupné lokalitě proto na místo události vyjela technika NA-L2 Nissan tak i čtyřkolka JSDH Vigantice.

Tisková zpráva HZS Zlínského Kraje:

Zásah u požáru pro hasiče nekončí uhašením plamenů, ale jednou z důležitých činností po uhašení je dohlídka nad požářištěm. Ta se může v případě většího rozsahu protáhnou na mnoho hodin nebo i dní. Až večer proto skončil pro dobrovolné hasiče zásah u požáru částečně obydleného hospodářského objektu, ke kterému došlo dnes odpoledne v Tylovicích, místní části Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku.

Krátce po ohlášení požáru a výjezdu prvních jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a na místo tak vyjel i územní řídící důstojník. Po příjezdu hasiči zjistili, že uvnitř objektu hoří uskladněné dřevo na topení. Na místě byl uživatel objektu, který se nadýchal kouře a byl odvezen k ošetření do nemocnice. Kouře se nadýchali také dva obyvatelé sousedního objektu, které na místě ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby.

Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu. Část dřeva vynosili na dohašení ven a v objektu dohašovali skrytá ohniska. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který svou práci neměl vůbec lehkou, protože uživatele objektu nebylo možno na místě vyslechnou. Příčina vzniku požáru tak zůstává v šetření. Předběžně stanovená škoda přesáhne 50 tisíc korun. (LJ)

Zasahující jednotky:

- HZS Valašské Meziříčí