Požár Sauny v Zubří

27.10.2022

V 17:20 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru sauny v městě Zubří na ul. Hlavní. Na místo události vyjela současně jednotka HZS stanice Valašské Meziříčí a místní jednotka SDH Zubří. Po příjezdu na místo události byl zjištěny již lokalizovaný požár sauny. Požár byl lokalizován pomocí ručních hasících přístrojů. Jednotky provedly překontrolování místa požáru pomocí termokamery, kvůli skrytým ohniskům bylo provedeno stržení části obložení. Na místo byl povolán vyšetřovatel HZS Zlínského kraje.

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

U požáru sauny v Zubří na Vsetínsku zasahovaly dnes v podvečer tři jednotky hasičů, a to profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí společně s jednotkou města Rožnov pod Radhoštěm a místními dobrovolnými hasiči. Požár byl před příjezdem hasičů částečně uhašen hasícím přístrojem. Hasiči však museli rozebrat vnitřní stěnu sauny a dohasit skrytá ohniska. Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který předběžně vyčíslil škodu na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření. (LJ)