Požár správní budovy v areálu zemědělského družstva ve Viganticích

14.03.2022

V 03:38 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault  a výškovou technikou AP27 T815 k požáru střechy správní budovy v areálu zemědělského družstva v obci Vigantice.

Více informací v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje:

U požáru správní budovy v areálu zemědělského družstva ve Viganticích v okresu Vsetín zasahovalo 5 jednotek hasičů. Požár nám byl nahlášen v 3:38 hodin. V podkroví objektu bylo ubytováno 5 osob. Podkrovní prostory nebyly zakouřeny. Osoby jsme museli vzbudit a vyvést z budovy. Požár byl hlavně pod střešní krytinou, proto byla k uhašení využita výšková technika. K hašení byl použit i systém Cobra. Následně jsme rozebírali střešní plášť a termokamerou měřili teploty konstrukcí. Na místo požáru se dostavil řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje územní odbor Vsetín. V této chvíli na místě pracuje Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. K zranění osob nedošlo. U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Valašské Meziříčí, Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů obcí Vigantice, Horní Bečva a Hutisko-Solanec. 

Aktualizace 8:25 hodin

Kouř ze střechy zaznamenali kolem jedoucí řidiči, kteří nám požár ohlásili. Díky tomu nedošlo k větším škodám na majetku a hlavně k poškození zdraví ubytovaných zaměstnanců.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů.

Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 50 000 korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 5 milionů korun.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje