Požár v galvanovně v Rožnově pod Radhoštěm.

21.10.2023

V 00:15 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 k požáru do průmyslového areálu v Rožnově pod Radhoštěm. Současně byla na místo události vyslána jednotka HZS Zlk. - stanice Valašské Meziříčí a jednota SDH Hutisko-Solanec. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o požár galvanovny o ploše asi třicet krát dvacet metrů. Dorazil i územní řídící důstojník, který převzal velení zásahu. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a povolány další posilové jednotky.  ¨

Více informaci v tiskové zprávě HZS Zlínského kraje


Dnes patnáct minut po půlnoci vznikl požár v galvanovně v Rožnově pod Radhoštěm.Na místo okamžitě vyrazili jednotky jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů. Jako první se na místo dostavila jednotka města Rožnova pod Radhoštěm a po ní hasiči z centrální stanice Valašské Meziříčí. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár galvanovny o ploše asi třicet krát dvacet metrů. Dorazil i územní řídící důstojník, který převzal velení zásahu. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a hašení probíhalo pomocí C proudů a výškové techniky. Na místě zasahovalo celkem třináct jednotek. Byla povolána i chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm pro případné měření koncentrací škodlivin. Díky rychlému zásahu byla ve tři čtvrtě na dvě vyhlášena lokalizace požáru, snížen stupeň požárního poplachu na druhý a zredukován počet zasahujících jednotek. K události se dostavil i řídící důstojník kraje, který v místě monitoroval situaci. O půl čtvrté pak byla vyhlášena likvidace požáru. Na dohlídku zůstává u požářiště jednotka města Rožnova pod Radhoštěm.

Příčinu požáru a vzniklou škodu šetřili na místě společně vyšetřovatel zjišťování příčin požáru, spolu s týmem Policie ČR. Ti se v ranních hodinách na požářiště vrátí a budou ve své práci pokračovat. (DM) 

Převzato od HZS Zlínského kraje