Požár zahradního domku v městě Zubří

13.11.2023

V 16:28 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault a CAS32 T815 k požáru zahradního domku v městě Zubří. Na místo události byla současně vyslána jednotka HZS- stanice Valašské Meziříčí, jednotky SDH Zubří a SDH Zašová.

Po příjezdu na místo události již zde byla místní jednotka SDH Zubří, která vytvořila dopravní vedení,a tvořila první proud k ochraně přilehlého domu. Další "C" proud byl natažen k hašení požáru z vnitřní částí domku. Majitel nás informoval že uvnitř hořícího objektu je uloženo více tlakových lahví. Prvotním úkolem bylo tedy během provádění hasebních prací bylo pomoci termokamery nalézt tlakové nádoby což se postupně povedlo a celkem byly vyneseny 4ks tlakových nádob, které vzhledem ke zvýšené teplotě byly na volném prostranství dále ochlazovány. Požár byl postupně lokalizován a likvidován za použití dvou "C" proudu a třetí "C" proud byl na ochlazování tlakových láhvi. Během zásahu se na místo události dostavil vyšetřovatel HZS Zlínského kraje, kde společně s Policii ČR bude šetřena příčina požáru.

Na místě události zůstala místní jednotka, která zajistí dohled po požáru. Ostatní jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.