Přehled událostí dne 19.08.2023

19.08.2023

08:38 hod. - Odstranění spadlého stromu - Tylovice, Rožnov pod Radhoštěm

10:28 hod. - Dopravní nehoda osobního automobilu a motocyklů v obci Zašová - jedna zraněná osoba

15:09 hod. -

Následkem bouřky a silného přívalového deště došlo dne 19.8.2023 v Rožnově pod Radhoštěm k velkým povrchovým odtokům z polí a luk.

Voda zaplavila přilehlé komunikace, což mělo za následek zaplavení pozemků a sklepů našich spoluobčanů.

Nejvíce byli vodou postiženi občané na ulici Frenštátská.

Další zasažené ulice byly Slezská a Karlova.

K odklonu tekoucí vody z komunikací byly použity pytle s pískem, kterých bylo použito cca 150 kusů.

Částečně byly zaplaveny křižovatky u Eroplánu, u Janíků a podchod u Tesly.

Okamžitě byly vyrozuměny hasičské jednotky města, které vyjely k nahlášeným událostem.

Těmto jednotkám následně vypomáhaly jednotky dobrovolných hasičů z okolních obcí.

V sobotu 19. 8. 2023 v době od 15:09 do 21:20 hod. na území města zasahovalo celkem 11 jednotek s cca 50 hasiči.

Zasahující jednotky SDH:

• Rožnov pod Radhoštěm-město
  • Rožnov pod Radhoštěm-Tylovice
  • Hutisko-Solanec
  • Vigantice
  • Valašská Bystřice
  • Horní Bečva
  • Prostřední Bečva
  • Dolní Bečva
  • Zubří
  • Vidče
  • Zašová

Všem děkujeme za pomoc.

Mimo těchto událostí zasahovali v sobotu hasiči města i u dalších mimořádných událostí.

Byl to spadlý strom v Rožnově p. R. -Tylovice, dopravní nehoda v Zašové a únik vody z bytu na ulici Kulturní v Rožnově pod Radhoštěm.

20:35 hod. Rožnov pod Radhoštěm, ul. Kulturní - prasklá hadička od WC, byla příčinou unikající vody z bytu ve kterém se nikdo v daný čas nenacházel a voda protékala do dalších bytů.