Přehled události dne 29.08.2023

29.08.2023

02:50 hod. - Požár střechy Rodinného domu

V 02:50 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k požáru střechy rodinného domu v katastru obce Valašská Bystřice.

Po příjezdu na místo události byl zjištěn požár části střechy. Na místě již zasahovala místní jednotka SDH Valašská Bystřice.

Požár byl postupně lokalizován a likvidován za použití dvou proudu "C" a jednoho vysokotlakého proudu, skrytá ohniska byla vyhledávána pomocí termokamery. Po likvidaci požáru se jednotky postupně vrátily zpět na své základny.

Na místo události byly vyslané současně jednotky:

HZS stanice Valašské Meziříčí a jednotky SDH:

Bystřička, Hutisko-Solanec, Valašská Bystřice, Zašová, Zubří

05:10 hod. spadlý strom přes komunikaci

V 05:10 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k spadlému stromu na komunikaci v obci Hutisko-Solanec. Současně byla ne místo události vyslána jednotka SDH Hutisko-Solanec. Po příjezdu na místo události bylo provedeno odstranění stromu pomocí motorové pily.

07:20 hod. asistence posádce ZZS

V 07:20 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k  asistenci posádce ZZS v obci Horní Bečva. Jednotka byla vyslána k otevření chaty a asistenci posádce ZZS při transportu pacienta.

13:27 hod. - Zatopená střecha obchodního domu

V 13:27 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k technické pomoci, odstranění nebezpečných stavu v Rožnově pod Radhoštěm OD Láz. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno že dochází k průsaku vody přes střechu do prodejny. Po provedení průzkumu byla zjištěna zatopena část střechy kde se nacházelo na ploše cca 200m2 zhruba 30cm vody. Po vyčištění odtokových kanálku došlo k samovolnému odtečení vody.

13:58 hod. otevření bytu na žádost Policie ČR

V 13:58 hod. byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault k  otevření bytu na žádost Policie ČR v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Valašská