Přehled událostí na Štědrý den

24.12.2023

17:59 hod. - asistence posádce ZZS - Transport pacienta v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Žerotínská

Požár kuchyně v rodinném domě v obci Dolní Bečva

V 15:36 hod. byli vysláni profesionální hasiči města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault společně s jednotkou HZS stanice Valašské Meziříčí a jednotkami SDH Dolní a Horní Bečva k požáru kuchyně v rodinném domě v obci Dolní Bečva. Po příjezdu na místo události a provedení průzkumu bylo zjištěno že požár je již lokalizovaný před příjezdem jednotek, bylo provedeno nucené odvětrání za použití přetlakové ventilace a místo požáru bylo překontrolováno za použití termokamery. Do zálohy byl natažen jeden proud vysokotlaké vody z CAS24 Renault. Po příjezdu vyšetřovatele HZS Zlínského kraje mu bylo místo události předáno a jednotky se chystaly k odjezdu na své základny.

Naše jednotka společně s jednotkou HZS - stanice Valašské Meziříčí byla v čase 16:20 hod. přeposlána k prověření podezření na požár v areálu OSEVY v Rožnově pod Radhoštěm - nahlášený zakouřený areál.

Po příjezdu na místo události a provedení průzkumy bylo zjištěno že kouř vychází z kouřovodu na budově a pravděpodobně vlivem nevhodných povětrnostních podmínek se držel u země. Událost byla vyhodnocena jako planý poplach a další jednotky (JSDH Zubří, JSDH Rožnov pod Radhoštěm - Tylovice)  které byly na místo události povolány byly odvolány a vrácené zpět na své základny.

11:57 hod. - prasklá větev nad chodníkem, hrozící pádem v Rožnově pod Radhoštěm, ul. zemědělská

10:57 hod. - spadlé stromy na cyklostezce v Rožnově pod Radhoštěm

09:51 hod. - otevření bytu, podezření na zranění uživatele v Rožnově pod Radhoštěm, ul. 5. květen

- na místě společně z posádkou ZZS a hlídkou Policie ČR

Následné poděkování za zásah vždy potěší:

Chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za dnešní dopolední profesionální výkon na ulici 5.května.Jste neskuteční borci a v mých očích hrdinové. Vidět jak beze strachu přelézáte balkóny ve čtvrtém patře při mé obavě o staršího souseda, který má týden po infarktu bylo něco neskutečného. I když se naštěstí mé obavy nepotvrdili, smekám klobouk a přeji nejen šťastné a veselé, ale i hodně štěstí a zdraví. Nejen při plnění pracovních povinností, ale i v soukromém životě.

poděkování platí i pro hlídku policie a posádku záchranky. Rychlost, seriózní, slušné jednání, i jim moc děkuji a přeji vše dobré.

08:54 hod. - jiskření na vedení vysokého napětí v obci Valašská Bystřice

- na místě události vyčkala místní jednotka SDH Valašská Bystřice do příjezdu pohotovostní energetických služeb

04:14 hod. - spadlý strom přes komunikaci mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Val. Bystřicí

03:24 hod - spadlý strom na silnici E442 mezi Rožnovem pod Radhoštěm a městem Zubří