Rodinný dům začal hořet po zásahu bleskem v Rožnově pod Radhoštěm

13.06.2022

V 15:35 byla vyslána jednotka profesionální hasičů města Rožnova pod Radhoštěm s technikou CAS24 Renault, výškovou technikou AP27 T815 a následně ještě s CAS32 T815 k požáru Rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm, ul. Pod Pindulu. 

Tisková zpráva HZS Zlínského kraje:

Pět jednotek hasičů vyjelo k požáru střechy rodinného domu v Rožnově pod Radhoštěm v ulici Pod Pindulu. První byla u hořícího domu jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm, která v dýchacích přístrojích zahájila průzkum a hasební práce z vnitřku budovy. V této chvíli je kontrolována teplota stavebních konstrukcí a jsou vyhledávána možná skrytá ohniska hoření. Soused hasičům sdělil, že do střechy rodinného domu udeřil blesk. V době požáru byla v domě pouze jedna osoba, která dům po úderu bleskem opustila. V této chvíli na místě pracuje vyšetřovatel hasičů. Na místo vyjel řídící důstojník HZS pro územní odbor Vsetín. 

K požáru vyjely jednotky HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí, Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a Sboru dobrovolných hasičů z Hutiska-Solance, Zašové a Valašské Bystřice. 

Aktualizace 19:50 hodin 

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 400 tisíc korun. Včasným ohlášením a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 4 miliony korun. (RŽ)